poniedziałek, 20 stycznia 2014

Prezydent odgapia od Naprawiaczy


14 stycznia br. skierowałem – do kilkudziesięciu osób z legnickich ngosów, autorytetów środowiskowych i branżowych – pismo następującej treści. Poszło mailami lub zostało doręczone osobiście.

Szanowni Państwo,
Legnica stoi przed cywilizacyjną szansą. Szansą na miliony unijnych dotacji. Perspektywa budżetowa Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020 jest ostatnią, w której Polska może liczyć na naprawdę duże wsparcie. Jest to także ostatnia szansa na unijne miliony dla Legnicy. Szansa na zmianę oblicza i wizerunku naszego miasta. Szansa na dołączenie Legnicy do grona najnowocześniejszych miast w Polsce.
Informacja o pozyskaniu środków unijnych w latach 2007-2013 przez nasze miasto nie pozostawia wątpliwości. Legnica przespała ostanie lata. Jako legniczanin, któremu nie jest obojętne,  co się będzie dziać w naszym mieście,  proszę Was o pomoc.
Legnicy brakuje śmiałej wizji rozwoju, nie ma pomysłu na co przeznaczyć potencjalne miliony unijnej pomocy. Dlatego proponuję: nakreślmy taką wizję rozwoju razem. Powołajmy nieformalną grupę,  w której rozpoczniemy prace i wspólnie - z pomocą ekspertów - nakreślimy nową strategię miasta.
            Legnica jest zbyt ważna, aby jej przyszłość zostawić tylko urzędnikom. Dlatego proszę o pomoc i zapraszam serdecznie na spotkanie organizacyjne 29 stycznia ( środa) o godz. 18.00 do kawiarni Ratuszowa.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Jacek Głomb, prezes Fundacji „Naprawiacze Świata”

20 stycznia br. nasz sekretariat w Teatrze Modrzejewskiej otrzymał od Prezydenta Legnica Tadeusza Krzakowskiego pismo, które rozpoczyna się tak:

Miło nam poinformować Państwa, że rozpoczęliśmy pracę na nową Strategią Rozwoju dla Miasta Legnicy na lata 2015-2020+. W związku z tym chciałbym zaprosić przedstawiciela Waszej instytucji do uczestnictwa w procesie tworzenia tego dokumentu.

Jak skrupulatnie ustaliła moja asystentka, nigdzie nie ma tego zaproszenia z UM w internecie. A żeby było ciekawiej, pismo niby napisane jest 9 stycznia (taka jest na nim data), ale wysłane zostało poleconym za zwrotnym potwierdzeniem dopiero 16 stycznia br., więc już tym jak moje zaproszenia poszły w świat. A, jak już rzekłem, do Teatru zostało dostarczone dzisiaj z datą dzisiejszą na odpowiedź!

To nie pierwszy raz jak Prezydent Krzakowski odgapia od Naprawiaczy świata pomysł.  Pierwszy raz natomiast zdecydowałem się to ujawnić.